Kada se otvori nova prodavnica u gradu, to ne bi trebalo da predstavlja neku novost, ali kada se otvori jedinstvena prodavnica u čitavom regionu, onda to predstavlja osveženje. Naročito ako volite da uživate u kvalitetnim ukusima piva, onda će vas Biro oduševiti na prvi ulazak. Očekujte da budete iznenađeni ponudom i spremite se da se zapitate odakle ovoliko pivara u Srbiji. Vremenom ćete zapamtiti njihova imena, jer ukus svakog od njih će navići vaša čula na jednu sasvim novu vrstu užitka.
‒ Ideja za otvaranje BEER SHOP-a rodila se prvenstveno iz ljubavi prema pivu, ali i iz želje da dokažemo da je i Čačak zreo za nešto novo i potpuno drugačije od onoga na šta smo svi navikli. Naš kutak zaista i jeste nešto drugačije, počevši od samog enterijera, preko koncepta drugarstva i dobrovoljnosti koji vlada u ova četiri zida, pa sve do ponude, u kojoj je akcenat na domaćim kraft (zanatskim) pivima. Kada je reč o enterijeru, neizmerno smo zahvalni našem prijatelju, priznatom arhitekti Milošu Z. Pajeviću. Njegova ideja bila je da se upotrebom neobrađenog drveta u prostor unese industrijski i zanatski duh. Pored toga, svojim talentom postigao je i to da se svaka osoba koja uđe u lokal prijatno iznenadi njegovim nesvakidašnjim izgledom ‒ govori nam vlasnik prodavnice Vladimir Lazarević.
U poslednjih desetak godina u svetu u ekspanziji je proizvodnja kraft piva i kućnog pivarstva, pa taj trend prati i Srbija. Pravi ljubitelji piva u stalnoj su potrazi za novim ukusima, za što kvalitetnijim i neobičnijim pivima, pa je sve veća potreba i za otvaranjem prodavnica piva u kojima ovi fanatici mogu da uživaju, šetajući po pivskim lavirintima.

Biro Čačak (foto: Vladimir Lazarević)
Osnovna podela piva je na LAGER i ALE. Kada je nastalo pivo, prvo je nastao ALE, a potom, zbog potrebe za dugotrajnijim skladištenjem piva, i LAGER. Koncept ove radnje bazira se na domaćim kraft (zanatskim) pivima. Domaće mini-pivare uglavnom proizvode piva koja se svrstavaju u grupu ALE, koja su nešto drugačijeg ukusa u poređenju sa lager pivima na koja smo navikli. Ona su znatno kvalitetnija u odnosu na lager piva, uglavnom su mutna, nepasterizovana i nefiltrirana, njihov rok trajanja je kraći i samim tim i količina koja se proizvodi je znatno manja i ograničena. Iz tog razloga u ovoj radnji nikada nije dosadno, postava piva stalno se menja.
‒ Otvaranje BEER SHOP-a u Čačku ima za cilj, pored zadovoljavanja potreba istinskih ljubitelja piva, edukaciju i upoznavanje šire populacije sa domaćim pivima visokog kvaliteta. U ponudi imamo preko sto vrsta piva, od čega više od polovine zauzimaju domaće pivare. Sarađujemo sa dvadesetak domaćih pivara, ali u našoj ponudi mogu se naći i inostrana premium piva, među kojima su i piva najstarije pivare na svetu Weihenstephaner, koja proizvodi pivo još od davne 1040. godine. Pored pomoći u odabiru piva za svaki ukus, svako ko dođe u našu radnju, dobiće i detaljno putovanje kroz istoriju piva od ALE-a do LAGER-a ‒ upućuje nas u jedinstveni pivski meni vlasnica Jovana Lazarević.
Imajući u vidu da je većina mini-pivara locirana u Beogradu, Novom Sadu i Nišu, vlasnici su poželeli da na neki način i u Čačak unesu kraft-pivarski duh. Dakle, posetite ovu radnju u Ulici kralja Petra Prvog br.14, odnosno, pre nego što uđete u park, pređite na drugu stranu ulice i uputite se u hmeljnu avanturu!

Biro Čačak (foto: Vladimir Lazarević)
2 komentari
Bravo za mlade kreativne ljude grada Čačka!
Puna podrska Vladimiru i svim kraft pivarima u Cacku.